Хай стане мир міцнішим у стократ,
Хай над землею чисте небо буде.
Чорнобиль – попередження, набат,
Його уроків людство не забуде.
У рамках Тижня слави і пошани, до річниці Чорнобильської трагедії з метою виховання поваги до людей, які віддали своє життя в ім’я майбутнього людства у 1-4 класах ЗОШ-інтернату пройшли виховні години «Чорнобиль − біль моєї душі», «Чорнобиль − біда України», «Чорнобиль: вічна пам’ять!»

Українська революція 1917-1921 років ‒ це один із найважливіших та водночас найскладніших періодів національної історії ХХ століття. У рамках Декади слави і пошани, з метою ознайомлення з історичними подіями столітньої давнини,удосконалення знань школярів про знакові події того часу 18 квітня у ЗОШ-інтернаті для учнів 7-9 класів вихователем Россієвою О.В. був проведений інформаційний месседж «Місцями пам’яті». Учні ознайомилися з передумовами революції, факторами, які вплинули на її розвиток, наслідками для історії України та всієї Європи; переглянули та обговорили відеофільми «100-річчя Української революції».

З метою розширення знань учнів про процес християнізації Русі та його історичного значення, розвитку критичного мислення, прищеплення інтересу до історії та культури українського народу, поваги до християнських цінностей, формування почуття національної гідності для учнів 2-4 класів вихователями Гриценко О.В. та Бобовською О.М. була проведена міні-подорож «1030 років хрещення Київської Русі ‒ України». Під час заходу діти прослухали духовний Гімн України «Боже Великий, Єдиний», переглянули та обговорили документально-історичний фільм «Хрещення Київської Русі». розгадали кросворд "Історичні постаті того часу".

В.Сухомлинський вважав, що «школа – це, насамперед, читання вдумливе, зосереджене, таке що захоплює розум і серце, індивідуальне читання, читання як творчий процес, в якому вихованець наповнює слово пристрастю свого серця…». З нагоди відзначення 100-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського бібліотекарем ЗОШ – інтернату Мінаєвою С.П.5 квітня був проведений бібліотечний урок «В.О. Сухомлинський про виховання книгою».

З метою вшанування пам’яті жертв нацизму, привернення уваги учнівської молоді до однієї з жахливих сторінок історії Другої світової війни, до Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських таборів 11 квітня у ЗОШ-інтернаті відбулась година пам’яті у 9 класі «Бухенвальдський набат» та лінійка-реквієм «Погляд у трагічне минуле» (5-9 кл.).

Збереження історичної пам’яті стало складовою консолідації нації та розвитку Української державності, історичної свідомості та культури українського народу, необхідною умовою побудови демократичного суспільства та правової держави. З метою поглиблення знань учнів про події 1937-38 років бібліотекарем ЗОШ-інтернату Мінаєвою С.П. для учнів 6-9 класів був проведений бібліотечний урок «Реабілітовані історією».

У рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право!» та Місячника з превентивного виховання «Підліток», з метою розвитку правової культури учнівської молоді у ЗОШ-інтернаті 20 березня відбувся правовий брейн-ринг «Країна Закону та Права». На заході були присутні начальник ССД виконавчого комітету Мирноградської міської ради Смикова Г.А., співробітник ювенальної превенції Мирноградського ВП Тютюник В.Г., фахівець із соціальної роботи із суб’єктами пробації Мирноградського МВ Гелих Л.М., старший інспектор Мирноградського відділу з питань пробації Південно-Східного міжрегіонального управління Соловйова О.О. Під час заходу команди «Феміда» (8 кл.) та «Юні правознавці» (9 кл.) показали свої знання з правознавства, обізнаність у законодавчій галузі, продемонстрували кмітливість, уміння швидко реагувати та працювати в команді. За підсумками гри переможцем стала команда 9 класу «Юні правознавці».

19 березня учні 8-9 класів ЗОШ-інтернату на уроці-спогаді до 19-річниці від дня смерті В’ячеслава Чорновола «Дай, Боже, нам любити Україну понад усе сьогодні…» дізналися про роль і значення постаті В. Чорновола − відомого правозахисника, дисидента, борця; переглянули й обговорили документальний фільм «Той, що пробудив кам’яну державу» .

У рамках Місячника з превентивного виховання «Підліток» та Тижня правового виховання, з метою поглиблення знань учнів у правовій сфері, виховання відповідальності перед законом за свої дії у ЗОШ-інтернаті проведено низку заходів:виставка малюнків «Правовий школярик» (1-4 кл.); виставка постерів «В світі законів» (5-9 кл.); виставка літератури «Правовий калейдоскоп»,учні 1-4 класів побували у мультяшній «Школі гарної поведінки», учні 5-9 класів узяли участь у правовому практикумі «Не заблукати на стежках Закону» та усних журналах «Нема прав без обов’язків». Учні більш широко й детально ознайомилися з основними документами, в яких записані права й обов’язки дітей; переглянули уривки з фільмів щодо правопорушень та висловили свою точку зору щодо поводження у різних ситуаціях, спираючись на положення правових документів.

Ти маєш право жити на Землі,
Творити, дихати, учитись,
Примножувать багатства всі її,
Своєю Україною гордитись.
У рамках Місячника з превентивного виховання «Підліток» та Тижня правового виховання у 1-3 класах ЗОШ-інтернату відбулися виховні години, сюжетно-рольові ігри «Королівство Правової абетки», у ході яких учні ознайомилися з правами та обов’язками школярів, вчилися захищати себе в разі порушення прав, узяли участь у правовій вікторині «Так чи ні», розігрували та обговорювали ситуації з різних казок, де права порушені права людини.

У рамках Місячника з превентивного виховання «Підліток», з метою формування знань дітей про їхні особисті права та обов’язки, профілактики правопорушень в учнівському середовищі в 7 класі ЗОШ-інтернату (класний керівник Сікірина Л.В.) відбулась сюжетно-рольова гра «Права і обов’язки школяра».

14 березня в рамках Тижня правового виховання для вихованців 8 класу ЗОШ-інтернату вихователем Садчиковою В.А. проведено слайд-бесіду “Відповідальність підлітків за скоєні правопорушення”. Під час бесіди діти навчилися розрізняти поняття “правопорушення” та “злочин”, дізналися про адміністративну та кримінальну відповідальність, переглянули відео “Твій вибір залежить від тебе”.

Другий рік поспіль 14 березня Україна відзначає День українського добровольця.  Це свято людей, які свідомо, за покликом власного серця, стали на захист рубежів України. З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, підвищенню суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань 14 березня у ЗОШ-інтернаті оформлено інформаційне панно та проведена тематична лінійка «Доброволець – людина доброї волі», у якій взяли участь педагоги та учні 5-9 класів.

З метою формування національної свідомості, патріотичного виховання дітей та учнівської молоді та гідного вшанування жертв масових репресій 13 березня у 8-9 класах ЗОШ-інтернату  вихователем Россієвою О.В. було  проведено  історичний екскурс «Роковини Великого терору»,  з переглядом та обговоренням  документальної хроніки.

Минають дні, хвилини, місяці і роки,

Не рік, не два – а дев’ять майже літ

Немає поруч близької людини

Без нього меркне український світ.

Дев’ять земних, блакитнооких весен

Над світом прошуміли, відцвіли –

Не чути рідний голос Чорновола,

Та він живе в серцях, поміж людьми...

Минає дев’ять років, коли в ніч з 25 на 26 березня на 55-му кілометрі автодороги Бориспіль-Золотоноша за нез’ясованих обставин трагічно загинув лідер національних сил України, принциповий політик, невтомний борець, правозахисник, ідеолог і натхненник Народного Руху України – В’ячеслав Максимович Чорновіл.

В.Чорновіл – це непересічна, яскрава особистість нашої історії, людина високих моральних чеснот, гідний патріот, у якого Слово і Діло завжди підпорядковувались високій ідеї – ідеї відродження Української державності і служіння українському народові.

Сьогодні учні 7-8 класів ЗОШ-інтерната в рамках Тижня громадянського виховання на годині-пам’яті «Україна починається з тебе» вшанували світлу пам’ять В. Чорновіла, життєвий шлях якого був обірваний, у невпинному русі на шляху до справжньої, справедливої України.

 

 

 

юбіть Україну у сні й наяву,
Вишневу свою Україну,
Красу її, вічну живу і нову,
І мову її солов’їну.
У рамках Декади громадянського виховання, з метою виховання почуття патріотизму вихователями Коркоташвілі Ю.Л. та Барковою І.В. для учнів 5-9 класів ЗОШ-інтернату 28 лютого проведена кіномандрівка «Моя рідна Україна». Вихованці переглянули відеосюжети про історію нашої Батьківщини; ознайомилися з найбільшими та найкрасивішими її містами, пригадали народні обереги – вербу, калину, хліб-сіль, рушники… Кіномандрівка дуже сподобалася вихованцям, і вони з упевненістю процитували: «Ми пишаємося своїм народом, своєю країною, мовою, культурою».

Мамо, не плач.

Я повернусь весною,

У шибку пташинкою вдарюсь твою.

Прийду на світанні в садок із росою,

А може, дощем на поріг упаду.

 

 

З метою вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні; любові до своєї  Батьківщини; виховання патріотичної свідомості вихованців; розвитку бажання  стати гідними громадянами України в ЗОШ-інтернаті  було проведено низку заходів: у шкільній бібліотеці  оформлено літературну виставку щодо пам’яті Небесної Сотні; 20 лютого  перший урок у школі розпочався з Гімну України; у 6-9 класах  були проведені години спілкування «Україна пам’ятає», «Їхній подвиг житиме вічно», «Небесна Сотня: Герої не вмирають». Учні пригадали імена героїв, які віддали свої життя за незалежність  і свободу своєї країни на Майдані Незалежності під час Революції гідності. Пам’ять про Героїв Небесної сотні, які зробили справжній подвиг, назавжди залишиться в серцях і душах вихованців школи.

З метою виховання почуття патріотизму, поваги та шани до ветеранів-афганців 20 лютого 2018 року для учнів 8 та 9 класів вихователем Садчиковою В.А. був проведений вечір-вогник, присвячений Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

“Герої не вмирають. Просто йдуть
з Майдану — в небо. В лицарі — зі смерті.
Пливуть човни. Пливуть човни. Пливуть…
Героєм слава— вписано у серці...”
19 лютого 2018 року у ЗОШ-інтернаті відбулась лінійка-реквієм “Україна пам'ятає” щодо вшанування Героїв Небесної Сотні. Разом із активістами ГО “Український патріотичний рух Донбасу” учні та педагоги пригадали події 2014року, коли тисячі українців вийшли на мирний протест, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України та хвилиною мовчання вшанування Героїв, які віддали своє життя на Майдані.

15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Відтоді ця дата увійшла в історію як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. З нагоди цієї дати 14 лютого учні та педагоги ЗОШ-інтернату відвідали учасника бойових дій в Афганістані Аганіна Х. Р., привітали його з річницею, побажали міцного здоров'я. Хаміт Радіонович із сльозами на очах пригадав ті страшні події та своїх друзів, які не повернулися додому. 
Неможна викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнених у солдатські шинелі!

У рамках Місячника патріотичного виховання, протягом  Тижня пам’яті  з 22.01. по 26.01. у  1-9 класах ЗОШ-інтернату з метою надання інформації про трагічні події Голокосту  пройшли години спілкування  «Голокост – злочин проти людства».  До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту було оформлено інформаційний стенд  «Голокост – лихо століття». 

Сьогодні до школи завітав отець Климент, привітав усіх зі святом, побажав здоров'я, добробуту та окропив святою водою.

«Без буднів немає свята, без свята – життя!» 
З метою сприяння відродженню славних народних традицій, ознайомлення з традиціями і обрядами рідного краю та виховання любові, поваги до них, в рамках атестації 25 січня вихователь Гриценко Олеся Вікторівна провела для вихованців ЗОШ-інтернату розважально-пізнавальну гру «Українські зимові свята та звичаї». Під час заходу діти пригадали свята зимового календаря, узяли участь у фестивалі народних пісень «Дивограй», вікторині «Українські традиції» та у різноманітних конкурсах та народних іграх.

І знов, у котрий це вже раз,

Зійшлися ми в одній родині,

Щоб пом’януть той славний час,

Коли в офіру Батьківщині

Себе принесли кращі з нас.

Нема любові понад ту,

Що окропила кров’ю Крути,

І ту гарячу кров святу

Повік Вкраїні не забути.

 

 

29 січня – День пам’яті героїв Крут…  Напередодні цієї дати у ЗОШ-інтернаті відбулася Лінійка  пам’яті.  Педагоги та  учні   4-9 класів  зібралися,  щоб   пригадати одну з  героїчних сторінок нашої історії –  бій під Крутами у 1918 році, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.

«Україна починається з тебе» (В’ячеслав Чорновіл)
24 грудня 2017 року виповнилося б 80 років В’ячеславу Чорноволу − невтомному борцю, правозахиснику, людині високих моральних чеснот, гідному патріоту. Життя цієї людини − ціла епоха, яскрава сторінка, що увійшла в історію України. У рамках Місячника патріотичного виховання, протягом Тижня пам’яті з 22 січня у бібліотеці ЗОШ-інтернату триває тематична виставка «В’ячеслав Чорновіл: людина, яка пробудила Україну», у ході якої педагоги й учні ознайомилися з життєвим шляхом В.М. Чорновола та його книгами.

“Хто вмирає в боротьбі-
в серцях живе повіки!»

 

Трагічна загибель студентів під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну, коли у боротьбу стали юнаки, які ніколи не тримали в руках зброї – студенти університетів та учні гімназії. Їх було триста. І вони поклали голови за волю та незалежність України, за Українську Народну Республіку. Напередодні пам'ятної дати - Дня пам'яті Героїв Крут 24 січня 2018 року у ЗОШ-інтернаті пройшов реквієм "Герої Крут - для нащадків взірець", у ході якого учні висвітлили події тих страшних часів та вшанували замордованих героїв хвилиною мовчання. Це дуже сумні сторінки нашої історії, але ми повинні їх знати та шанувати пам’ять про загиблих героїв.

З нагоди Дня Соборності України в ЗОШ-інтернаті відбулася виставка малюнків учнів 1-9 класів «Єдина країна!»

Ніхто не зупинить історії хід –
Будує свій дім Україна.
І стверджує нині і Захід, і Схід,
Що ми є велика родина.

У рамках Тижня патріотичного виховання, з нагоди Дня Соборності України, з метою поглиблення знань учнів про історичне минуле нашої держави, виховання патріотів рідної держави,формування національної свідомості вихованців з 15.01. по 19.01. у 1-9 класах ЗОШ-інтернату пройшли години спілкування «Живи і квітуй, незалежна державо, тобі наша шана й доземний уклін», у ході яких учні ознайомилися з історією виникнення Дня Соборності, взяли участь у грі «Кращий мовознавець», «Закінчи прислів’я», «Доміно», переглянули й обговорили відеоролики «Єдина країна», «Молитва за Україну», «Гімн майдану», «Заспіваймо пісню про Україну». Ми впевнені, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти мети – побудови багатої вільної та демократичної України.

З метою формування національної свідомості та гідності, виховання почуття патріотизму 18 січня 2018 року у шкільній бібліотеці ЗОШ-інтернату в атмосфері щирої зацікавленості та захоплення рідною Батьківщиною пройшла поетична вітальня “Горде ім'я — українець!”, у якій взяли участь учні 5-9 класів. Діти декламували вірші видатних поетів, сповнені світлої радості та любові до України, а також ознайомилися з книжною виставкою “Подорож сучасною Україною” та новими надходженнями літератури.

Ми вірим в майбутнє твоє, Україно!
Говорять сьогодні дорослі й малі.
Бо ти в нас – найкраща,
Бо ти в нас – єдина,
Немає такої, як ти, на землі.

У рамках Місячника патріотичного виховання, з нагоди Дня Соборності 18.01. учні 8-9 класів ЗОШ-інтернату переглянули й обговорили відеофільми щодо проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Республіки.

У рамках Місячника патріотичного виховання 17 січня у школі-інтернаті відбулася виставка малюнків учнів 1-9 класів «Люблю тебе, Мирноград!», головна ідея якої - відображення краси та неповторності рідного міста.

День 22 січня 1919 ввійшов до національного календаря як велике державне свято. Саме тоді на площі перед Києвською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української народної республіки та Західноукраїнської народної республіки. З нагоди цієї дати 17 січня у ЗОШ-інтернаті пройшла загальношкільна лінійка «Україна в моєму серці».

Мій район − це рідний край:
Шахти, площі, сквери, гай.
Любо стежкою іти,
Тут живемо я і ти.
Довгоочікувані зимові канікули... Можна відпочити від школи і попустувати на вулиці. У зимові дні завжди можна знайти собі заняття. З метою формування любові до свого рідного міста вихованці ЗОШ-інтернату 4 січня 2018 року відвідали міський парк ім. Гагаріна та новорічну ялинку біля палацу культури «Україна». Під час прогулянки діти спостерігали за різноманіттям природи рідного краю, із задоволенням грали на дитячому майданчику, у парку пригадали казкових героїв; отримали масу яскравих вражень та приємних емоцій.

3 січня 2018 року вихованці ЗОШ-інтернату взяли участь у міських святкових програмах для дітей пільгових категорій за участю міського голови Брикалова Олександра Леонідовича, радника міського голови Прокопової Тамари Федорівни, начальника відділу освіти Лійки Наталії Миколаївни. Діти отримали масу незабутніх позитивних емоцій та подякували за новорічні подарунки.

28 та 29 грудня 2017 року у ЗОШ-інтернаті пройшли новорічні ранки та вечори, які були сповнені казковою атмосферою та незвичайними приємними сюрпризами.

Вихованців школи-інтернату вже чекають у святковій залі нашій школи новорічні ялинки! Незвичайним сюрпризом для малечі стане ялинка із цукерками і весела розважальна програма з казковими героями.

У рамках проведення Всеукраїнської акції «Різдвяна колядка – захисникам України» 27 грудня у ЗОШ-інтернаті відбулась музично-літературна вітальня «Різдвяна Україна» На захід були запрошені військові та медсестри 66 шпиталю м. Покровська, які, в свою чергу, ознайомили присутніх з новорічними та різдвяними обрядами різних куточків України( Житомирщини, Київщини, Вінниччини). Наприкінці свята діти вручили гостям запашний духмяний коровай як символ добробуту, благополуччя та миру.

Душа природи чуйна і ласкава.
Люби природу не як символ душі своєї,
Люби природу не для себе,
Люби для неї.
З метою розширення і збагачення знань вихованців про природу, виховання почуття людяності, доброти, патріотизму, бажання берегти та примножувати багатства рідного краю, в рамках реалізації проекту «Дозвілля» 21 грудня вихованці ЗОШ-інтернату здійснили екологічну подорож «Душа природи чуйна і ласкава». Разом з вихователем Барковою І.В., планетою Земля, експертами вони мандрували станціями, виконуючи завдання: «Наш спільний дім − природа», «Закінчи речення», «Екологічна зупинка», «Люби і знай», «Хто перший?», у ході «екологічного рингу» взяли участь у вікторині «Стежками літературних творів і мультфільмів», декламували вірші «Музика природи», розіграли сценку «Екологічна карта Мирнограда».
Подорож відкрила учням багато нового, корисного й цікавого. Нам, мешканцям планети Земля, неодмінно треба жити у злагоді з навколишнім світом і пам’ятати, що людина – частинка природи!

У рамках місячника морально-правового виховання, з метою вшанування пам’яті ліквідаторів аварії на ЧАЕС 14 грудня учні 8-9 класів ЗОШ-інтернату відвідали Народний музей історії шахти «Центральна». Завідуюча музеєм Путіліна Марина Олексіївна розповіла про одну з найтрагічніших дат в історії нашої держави – день чорнобильського лиха, болю, суму, жалю. Зустріч з ліквідатором аварії на ЧАЕС Мародумовим Володимиром Мухаметовичем не залишила жодного з учасників заходу байдужим. З цікавістю діти слухали про його роботу в м. Прип’яті, яке вкрила ядерна чума. Зі сльозами на очах він згадав своїх товаришів, які віддали своє життя задля інших, і зазначив: «Чорнобильці – герої, які завжди йдуть в бій». Володимир Мухаметович побажав вихованцям успіхів у навчанні, мирного неба, здоров’я, які, в свою чергу, подякували йому за змістовну відверту розмову і вручили квіти.

Пам’ять – це єдине, що ми можемо віддати героям, які вступили в бій з палаючим реактором, захищаючи свою землю, свій народ.

«Андрію, Андрію, подаруй надію!..»
Сьогодні, 13 грудня, в Україні відзначають чудове свято – день Андрія Первозванного. За старовинними літописами він був одним з дванадцяти апостолів Христа і приніс слов`янським народам християнство.
Але на 13 грудня припадає й інше свято – молодіжне свято Калити. Свій початок воно бере ще з дохристиянських часів і славиться надзвичайно веселими вечорницями, красивими і цікавими обрядами. З метою ознайомлення вихованців ЗОШ-інтернату з традиціями українського народу, виховання поваги і любові до народної пісні, народної творчості вихователем Россієвою Оленою Валеріївною було проведено свято українських традицій “Посиденьки на Андрія”. Дійство, яке представили діти разом із вихователем, заворожувало і захоплювало: затишна хата з щедрою господинею, українська піч, гурт веселих дівчат, парубки «із сусіднього села», щедрий стіл зі смачними варениками. Андріївські вечорниці не обійшлися і без калити, яка, за легендою, приносить щастя, без пана Коцюбинського і пана Калитинського. Калиту наввипередки намагалися відкусити завзяті парубки. А які ж вечорниці без ворожіння? Дівчата ліпили вареники та разом із Оленою Валеріївною ворожили на власну долю. Українські традиції живучі. Вони – навіки. Вони – мирні і щирі. Як і український народ. І дуже важливо їх берегти і розвивати. Глядачі подякували артистам за неповторну атмосферу Андріївських вечорниць!

З метою становлення історичної та національної свідомості учнів, виховання громадянської позиції молоді та з нагоди 100-річчя Української Національної Революції 1917-1921 р.р. у 9 класі ЗОШ-інтернату учителем історії Юриним М.О. був проведений «круглий стіл» «Історія української революції: видатні постаті».

В край до нас прийшла зима,

В полі вже робіт нема.

Дівкам вдома ж не сидиться,

Всі спішать на вечорниці!

В Україні 7 грудня відзначають день Святої великомучениці Катерини, який вважають символом жіночої ніжності та дівочої цнотливості. Здавна існувала у нашого народу чудова традиція – вечорниці. Віддаючи шану минулому, беручи усе у наше сьогодення дівчата 7-9 класів ЗОШ-інтернату зібралися на свято традицій «Вечорниці в Катерини», де відтворили обряд ворожіння на квасолі та на вишневих гілочках, які зламували вранці, ставили у воду і чекали до свята Маланки. Хлопці завітали на свято до дівчат із задоволенням, це ж так цікаво вивчати історичне минуле свого народу, його культуру та звичаї!

Напередодні дня Святого Миколая, 12 грудня, до ЗОШ-інтернату завітали гості — творча група Олександра Гудкова “Лимон івент” міста Мирнограда та громадська організація “Твоя перемога в житті”, які підготували для наших вихованців розважально-ігрову програму. Разом зі свинкою Пеппою, Карлсоном, веселими Тролями, клоунами Льоліком і Боліком діти танцювали, співали та змагалися. На святі були присутні міський голова Брикалов Олександр Леонідович, радник міського голови Прокопова Тамара Федорівна, начальник відділу освіти Лійка Наталія Миколаївна та методист відділу освіти з виховної роботи Павлова Наталія Анатоліївна. Брикалов О.Л. подарував малюкам різноманітні настільні ігри та спортивний інвентар. Під час заходу панувала весела атмосфера, діти отримали масу незабутніх позитивних емоцій.

Цього року українці відзначають сумну дату – 80-річчя роковин масових політичних репресій 1937-1938 років. За розмахом знищення населення власної країни комуністичний терор не знає собі рівних у світовій історії. Він назавжди залишиться в пам’яті людства під назвою Великий терор.
11 грудня у 1-9 класах школи-інтернату були проведені виховні години, бесіди, відеоуроки з обговоренням «Великий терор: жахливі сторінки історії 1930-х років», мета яких − сформувати та розвивати історичну пам’ять поколінь, вчити дітей шанобливо ставитись до історії своєї країни, виховувати здатність кожної дитини на скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів співвітчизників.

У рамках Місячника «Я – громадянин, я – мешканець мого міста», протягом Тижня правових знань з 4 по 8 грудня з метою поширення знань серед учнівської молоді про свої права та обов’язки, правову відповідальність, профілактики правопорушень серед підлітків у школі-інтернаті відбулись години спілкування «Права і обов’язки людини в суспільстві» (1-9 кл.), виставка малюнків «Я − маленький громадянин» (1-4 кл.) та колажів «Правова абетка» (5-9 кл.), де учні передали на папері свої думки та знання про права й обов’язки людини; у шкільний бібліотеці пройшла виставка літератури «Право у нашому житті»; кінолекторій «Де межі пустощів?», «Вартові порядку», під час якого учні 6-9 класів переглянули відеосюжети щодо виконання обов'язків школярами, активно взяли участь в їх обговоренні, у 9 класі на уроці «Права людини» (учитель історії Юрин М.О.) учні характеризували види прав і свобод людини, аналізували зміст статей Загальної декларації прав людини, Конвенції ООН про права дитини, висловлювали власні судження про значення прав людини і дитини.

У рамках Місячника «Я – громадянин, я – мешканець мого міста» та Тижня правових знань, з метою виховання відповідальності перед законом за свої дії, свідоме ставлення до прав та обов’язків людини і громадянина в ЗОШ-інтернаті 7 грудня відбулася пізнавально-розважальна подорож «Закон. Права та обов’язки» для учнів 5-9 класів. Під час заходу діти взяли участь у грі-розминці «В цьому домі ми сім’я»,переглянули відеосюжет за участю наших школярів «Мої обов’язки. Чи виконую я їх…»; вихованці гуртка «Ляльковий театр» інсценували казку «Квіточки-діточки та їх права».

«Порядний той, хто своє право вимірює своїми обов’язкками».(Лакордер)

Дуже важливо в наш час прищеплювати молодому поколінню правові знання. Так, 6 грудня в ЗОШ-інтернаті відбувся брейн-ринг «Підліток і право» за участю команди 8 класу «Феміда» та команди 9 класу «Академіки». Юні правознавці взяли активну участь у різноманітних творчих, інтелектуальних, правових конкурсах. У заході перемогла команда «Академіки», а всі учасники отримали солодкі призи.

Ми, нинішнє покоління, повинні віддати шану героям, завдяки яким майорить сьогодні синьо-жовтий прапор свободи в нашій державі України. З нагоди Дня Збройних Сил України, в рамках місячника «Я – громадянин, я – мешканець мого міста», з метою виховання патріотичних почуттів до рідної землі, підвищення престижу військової служби у ЗОШ-інтернаті 5 листопада були проведені єдині виховні години у 1-6 класах. Учні переглянули й обговорили відеосюжети з історії розвитку Української армії, приготували святкові листівки для воїнів ЗСУ.

Українська армія може пишатися своєю історією, своїми традиціями. Ніколи наші війська не зазіхали на чужі території, не посягали на чуже добро, чужі землі. Кожне серце українця сьогодні і завжди повинно берегти пам’ять про всіх, хто в різні часи відстоював державність і незалежність України. 

З нагоди Дня Збройних Сил України, з метою підвищення престижу військової служби, увічнення пам’яті захисників України, виховання дітей на прикладі подвигу воїнів, які брали участь у захисті України в роки Другої світової війни та під час проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях у ЗОШ-інтернаті 5 листопада були проведені виховні години у 7-9 класах «Збройні сили України на сучасному етапі». На свято завітали представники медичної служби Покровського військового шпиталю та військовий капелан, настоятель храму Святих апостолів Петра і Павла панотець Іван, який виступив перед вихованцями з промовою про мужність, відвагу, подвиги захисників України. Наприкінці зустрічі гості взяли участь у змаганнях з волейболу.

1 грудня в загальноосвітній школі-інтернаті пройшов відеолекторій до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.

Сьогодні, 29 листопада, відбулася зустріч вихованців ЗОШ-інтернату з дитячим письменником, істориком, доктором історичних наук Дмитром Білим та художницею театру і кіно Шевчук Тамарою. Дмитро Білий презентував дітям свої нові книжки “Дивовижні пригоди скіфа Атея. Подорож до міста Мерців” та “Дивовижні пригоди скіфа Атея. Таємниця щита Тарітая”, розказав про творчі плани. Діти з неприхованим інтересом слухали уривки з його нових творів. Художниця Тамара Шевчук провела з вихованцями майстер-клас з малювання “ Різдвяна листівка”. Наприкінці зустрічі юні читачі отримали в подарунок багато нових та цікавих книжок.

28 листопада для учнів 6-9 класів був проведений тематичний вечір «Милосердя – риса доброї людини», приурочений Міжнародному дню інвалідів. Разом з вихователем Садчиковою В.А. діти розкрили зміст понять «милосердя» та «доброта», обговорили оповідання «Випробування», переглянули відеоролики про сильних духом українських параолімпійців «Ігри нескорених» та короткометражний художній фільм «Цирк Баттерефляй» про людину-інваліда, яка завдяки доброті та підтримці оточуючих змогла знайти віру в себе.

Є на Донеччині містечко… Таке привітне і рідне серцю. Це – Батьківщина шахтарів, учителів,медиків... Це – Батьківщина мрій, сподівань, прекрасних поривів душі, натхненних слів. Це – наш Мирноград. І нехай він зовсім невеличкий, але подарував Україні синів і дочок, якими може пишатися не тільки держава, а й увесь світ. У рамках місячника «Я – громадянин, я – мешканець мого міста» 21.11.2017р. учні 5-7 класів ЗОШ-інтернату в ході проведення годин спілкування «Славетні імена нашого міста» пригадали імена тих, хто зумів поставити славу міста на новий щабель, тих, хто зумів стати прикладом для своїх нащадків. Це і Герой Радянського Союзу Г. С. Гапонов, і олімпійський чемпіон В.Л.Бураков, і народна артистка УРСР Н.К.Копержинська. Згадали і нещодавній подарунок місту нашого земляка Мініна Романа – політичний мурал «Одна дорога». Діти відкрили для себе історію міста з нового боку. На прикладі земляків побачили, яких вершин може досягти людина із маленького містечка за умови наполегливої праці, старання і, звичайно ж, гарячого серця у грудях.

У рамках місячника «Я – громадянин, я мешканець мого міста» у школі-інтернаті учні 1-4 класів здійснили незвичайну, на цей раз інтерактивну подорож рідним Мирноградом.

Одна Батьківщина, і двох не буває,

Місця, де родилися, завжди святі.

Хто рідну оселю свою забуває,

Той долі не знайде в житті.

(Р. Купчинський)

24 листопада у 9 класі ЗОШ-інтернатуз метою виховання почуття любові до рідного краю, свого роду, розвитку творчої активності учнів, інтелектуальних і пізнавальних можливостей проведено інтерактивну гру «Мій рідний край». Учні пригадали історію виникнення Мирнограда та виготовили колажі "Моє місто"

З нагоди Міжнародного дня інвалідів, спрямованого на привернення уваги до проблем інвалідів, захисту їх гідності, прав і благополуччя, колектив ЗОШ-інтернату відзначив солодкими подарунками працюючих інвалідів та тих, хто перебуває на заслуженому відпочинку.

Кожен народ має свої традиції, історію, пам’ять… Минуло багато років від часу тієї страшної трагедії − Голодомору 1932-1933 років. Ця тема не може бути байдужою для кожного з нас. В рамках місячника «Я – громадянин, я – мешканець мого міста» у бібліотеці ЗОШ-інтернату оформлено інформаційно-літературну виставку «Біль душі людської», яка присвячена трагічним сторінкам історії Голодомору 1932-1933 р.р. в Україні.

У рамках місячника «Я – громадянин, я – мешканець мого міста», з нагоди Дня Гідності та Свободи у ЗОШ-інтернаті на годині мужності «Герої нашого часу» учні 8-9 класів зустрілися з людьми, які мають безпосереднє відношення до цих подій – лікарями Покровського 66 військового мобільного шпиталю.

Учасники заходу перегорнули сторінки історичних подій на Майдані, акцентували увагу на героїчних подвигах борців за свободу та гідність народу. Діти подарували гостям обереги-підкови, які зробили власноруч, а вони, у свою чергу, побажали всім здоров’я, творчої наснаги, здійснення мрій та мирного неба.

На завершення години мужності присутні вшанували Героїв України хвилиною мовчання. 

Ми повинні свято вірити, що на нашу землю скоро прийде мир, бо такий народ, як наш − добрий, щирий, відвертий - заслуговує на мир, злагоду, процвітання!

Ні труни, ні хрестів, і не тризни!
Прямо в яму. Навіки-віків!
Чорна сповідь моєї Вітчизни…
Ї її затамований гнів.
У рамках місячника «Я – громадянин, я – мешканець мого міста» та вшанування 84-річчя Голодомору в ЗОШ-інтернаті 16 листопада 2017 р. пройшла лінійка «Людської пам’яті мости: Голодомор 1932-1933». Учні разом з педагогами приготували виступ-реквієм, у ході якого були згадані страшні сторінки історії нашого народу, зі словом-молитвою безвинно померлих в роки Голодомору виступив настоятель храму Святих апостолів Петра і Павла панотець Іван Василенко.
Пам’ять про Голодомор має бути вічною, як реквієм, як пересторога всім людям на Землі!

З метою виконання «Концепції вдосконалення  інформування громадськості з питань євроатлантичної  інтеграції   України на 2017 рік у Донецькій області»  3 листопада для педагогів школи-інтернату учителем історії Юриним М.О. проведена лекція «Україна – НАТО: безпека через партнерство  та співробітництво», надано анонс документального фільму  В. Кастеллі «НАТО: Свій  чи чужий?»  та  запропоновано подивитись  весь фільм.

З нагоди Дня вигнання нацистських окупантів з України, з метою вшанування пам’яті жертв Другої світової війни, виховання у молоді почуття патріотизму, шанобливого ставлення до старшого покоління класними керівниками 7-9 класів проведені тематичні години «Нам не забути днів війни» (з переглядом й обговоренням фільму «В бой идут одни старики»), «Дорогами визволення України», «Це потрібно живим».

Педпрацівники школи-інтернату відвідали ветеранів війни та праці, привітали їх з Днем визволення України, висловили слова вдячності, побажали міцного здоров'я, миру та злагоди.

Щорічно 28 жовтня наша держава відзначає День вигнання нацистських окупантів з України. Опалені війною сторінки минулого не залишили байдужими учнів школи-інтернату. Біля пам’ятників загиблим воїнам діти пригадали імена славетних синів своєї Батьківщини, їхні героїчні вчинки, що завжди нагадуватимуть нам, нащадкам, про ту страшну ціну, яку довелося заплатити людям за Перемогу, поклали квіти до підніжжя па'ятників і вшанували хвилиною мовчання загиблих визволителів нашої Вітчизни.

З нагоди відзначення 500-річчя Реформації, з метою визнання вагомого внеску протестантських церков і релігійних організації в розвиток релігійної, культурної і соціальної сфери України, вияву поваги до їхньої ролі в українській історії та становленні незалежної держави 12 жовтня учні 9 класу школи-інтернату зустрілись з настоятелем храму Святих апостолів Петра і Павла панотцем Іваном та капеланом Львівського шпиталю та Національної академії сухопутних військ, що у Львові, панотцем Мироном на виховній годині «Історія реформації». Представники церков розповіли дітям про Мартіна Лютера, Жана Кальвіна та Ульріха Цвінглі, про їх внесок у розвиток у релігійну сферу, про вплив Реформації на всі сфери суспільного життя.

5 жовтня у школі-інтернаті відбулося традиційне свято-розвага «Осінній ярмарок». До нього готувалися і діти, і батьки, і педагоги. Кожний клас продумав естетичне оформлення свого торгового місця і асортимент товару -  фрукти, овочі, горіхи, різноманітна випічка, цукерки, напої, а також поробки, які зробили діти власноруч з природничого матеріалу та папьє-маше. Незважаючи на осінню дощову погоду, торгівля була жвавою, звідусіль лунали веселі народні пісні, сміх та жарти. Усі учасники нагороджені грамотами, а переможці - солодощами.

У всьому світі щорічно 1 жовтня відзначається Міжнародний день людей похилого віку. З нагоди цієї дати, з метою  виховання шанобливого ставлення до старшого покоління  класними керівниками  5-9 класів  були проведені з учнями:  бесіди  «Старість наших батьків − це наша старість», лекція «Мудрі та багаті літами», години спілкування «Повага – ниточка, що з’єднує покоління»

Участь нашої школи у міському святі «Мирноградська осінь»

З нагоди 74-ї річниці визволення Донбасу,  з метою збереження історичної пам’яті,  вшанування подвигу та самовідданості нашого народу у боротьбі з німецько-нацистськими окупантами в школі-інтернаті пройшли уроки  мужності:  «Вони захищали мир», «В пам’яті народній назавжди», «Зі сплаву геройства і мертвих, і живих писалось ім’я перемоги!».  Для учнів  1-4 класів було організовано екскурсії  до пам’ятників загиблим солдатам.   У читальній залі бібліотеки оформлено виставку книг «Україна пам’ятає».    У ході проведених заходів учні  знайомилися з історією визволення  нашого краю  у роки Другої світової війни, слухали інформаційні повідомлення, читали  зворушливі вірші та співали пісні воєнних років. 

Неймовірні за своєю красою та оригінальністю квіткові композиції на українську тематику прикрасили  сьогодні фойє школи-інтернату, подарувавши всім гарний настрій та віру у  мирне майбутнє. Виставка квітів «Моя країна − Україна», в рамках Тижня патріотичного виховання, покликана показати любов до рідного краю, гордість за героїчний народ та наскільки важливим є мир для всіх українців. Почуття патріотизму і гордості прозвучали у кожній композиції: «Красивий, щедрий, рідний край люби, шануй, оберігай!» (1 кл.),  «Квітуча Україна» (2 кл., 4 кл.),  «З Україною в серці» (3 кл.),  «Нема милішого у світі краю, ніж той, що Бог подарував мені» (5 кл.),  «Сім букв, у яких палає слово «Україна!» (6 кл.), «І вічна пам’ять не згасне…» (8 кл.),  «Землі української цвіт», «Бережи Україну, вона в нас одна» (9 кл.)

 

 

З нагоди відзначення Дня визволення Донбасу учні 8-9 класів школи-інтернату відвідали народний музей історії шахти «Центральна». Директор музею Марина Олексіївна Путіліна розповіла присутнім про безсмертний подвиг воїнів Другої світової війни та героїв – визволителів Донбасу.

З нагоди 74 річниці визволення України від німецько-нацистських окупантів та в рамках Тижня патріотичного виховання учні початкових класів поклали квіти біля підніжжя пам’ятників загиблим солдатам у Другій світовій війні.

 74 роки минуло з часу визволення України від німецько-нацистських окупантів. Ця дата залишиться найсвітлішим спомином у серці кожного громадянина України. З нагоди Дня визволення Донбасу у школі-інтернаті відбулась святкова лінійка «В пам’яті народній назавжди», під час якої вчитель історії Юрин М.О. розповів про мужність і героїзм наших земляків, про довгоочікуваний день визволення Донбасу.

На лінійці у виконання учнів лунали вірші та пісні воєнних років. Пам’ять загиблих у Другій світовій війні всі присутні вшанували хвилиною мовчання.

 

1 вересня в кожному класі нашої школи, з метою поглиблення знань учнів про нашу державу – Україну; її розташування на карті Європи; закріплення знань про державну символіку (Герб, Прапор, Гімн); формування громадянських якостей: патріотизму, людяності, працьовитості; формування ціннісного ставлення до держави, суспільства, мови, сім’ї, самого себе, пройшли перші уроки: «З Україною в серці», «Під синьо-жовтими прапорами України та Євросоюзу», «Країна, в якій я живу», «Моя Батьківщина – Україна», «Кохаю край наш дорогий, що зветься Україною», «Ми − українці, ми − європейці». Класні керівники обрали різноманітні форми і методи проведення Першого уроку, були використані зображення державних символів, географічна карта України, портрети відомих українців, афоризми про патріотизм. Бажаними гостями на головному уроці були батьки й громадськість.

 Вишиванка - символ Батьківщини,

Дзеркало народної душі,

В колисанці купані хвилини,

Світло і тривоги у вірші.

 

Свято вишиванки покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. І сьогодні, з нагоди міжнародного дня вишиванки, працівники та учні школи-інтернату долучились до свята, одягнувши вишиванку –символ душі українського народу.

 

З нагоди відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років та вшанування пам’яті її учасників на період до 2021 року» в школі-інтернаті протягом тижня класними керівники й вихователями 1-9 класів проведені години спілкування «Українська революція: головні події, постаті»,  на яких учні ознайомилися з подробицями подій 1917-1921-х років,  переглянули документальний фільм  «На порозі історії. Грушевський М. С.»,  у якому розповідається про молоді роки відомого історика, політичного діяча, про його становлення та події, які передували написанню наукової праці, що вплинула на формування української історіографії — «Історії України-Руси». 

Не щезне в пам’яті людській, не піде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу –перемога над фашизмом.

У довічному боргу наше покоління і перед тими ветеранами війни, кому пощастило пройти через горнило битв і дожити до світлого Дня Перемоги. Все менше залишається їх в життєвому строю. Їхні груди вкриті медалями, на скронях – сивина. Сьогодні під час урочистої лінійки біля пам’ятника загиблим воїнам у Другій світовій війні відбулась зустріч вихованців, педагогів школи з ветеранами війни Коняєвою Марією Петрівною,  Скрипник Антоніною  Демидівною,  Вони пам’ятають ті страшні часи, і хоч часто їм не хочеться про них згадувати, але ці героїчні жінки зі сльозами на очах розказали присутнім  про своє бойове минуле.

 

На заході були присутні директор Народного музею історії шахти «Центральна» Путіліна М. О.,  голова Ради організації інвалідів війни, збройних сил та учасників бойових дій Борисов Є. Л., які теж згадали воїнів-визволителів нашого краю, а хор ветеранів виконав пісні років війни: «Землянка», «Катюша», «Огонек»,  «Смуглянка». Діти привітали всіх з Днем Великої Перемоги, висловили слова вдячності ветеранам, побажали їм міцного здоровя та довголіття. Присутні вшанували пам'ять загиблих воїнів у Другій світовій війні хвилиною мовчання та поклали квіти до підніжжя пам’ятника.

Свята весни, праці та Великої Перемоги є прекрасною нагодою ще раз висловити глибоку вдячність і пошану старшому  поколінню. Саме ветерани щодня дарують нам тепло своїх сердець, навчають добрих і вічних істин.

 

 3 травня члени гуртка «Нащадки Перемоги» відвідали ветеранів війни та праці, привітали їх зі святами, побажали  міцного здоров’я, довголіття та вручили солодкі подарунки та квіти.

Сьогодні на першокласників  чекав сюрприз: із Великоднем і травневими святами їх привітали сестри св.Йосифа м. Львова. Іграшки, солодощі, пасочки, настільні ігри та привітання від сестер передав малятам  настоятель церкви св.апостолів Петра та Павла панотець Іван.

72 роки відділяють  нас від буремних років Другої світової війни. Тим, хто поліг у горнилі боїв, хто кров'ю своєю скропив землю, тим, хто пройшов крізь бої, лихо, голод і холод, хто вижив у тій смертельній війні, всім мертвим і живим був сьогодні, 27 квітня, присвячений фестиваль військово-патріотичної пісні “Салют Перемоги”. Зі сцени лунали пісні, які піднімали дух солдатам у боротьбі з нацистськими окупантами та надали сили вистояти, перемогти і встановити над Рейхстагом Прапор Перемоги: “Катюша”, “Дорога на Берлин”, “Смуглянка”, “На позицию девушка провожала бойца”, «Ах война, что ж ты, подлая, сделала?»… Закінчився фестиваль вшануванням пам’яті захисників Вітчизни хвилиною мовчання і піснею «День Победы». 

«...Люди не повинні забувати скорботні сторінки історії людства» - написала колишній в'язень фашистських концтаборів Малі Фрітцу у книзі «Да здравствует жизнь!».  

 

            З нагоди відзначення Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських таборів учні 6-7 класів  школи-інтернату відвідали народний музей історії шахти «Центральна». Учні переглянули експозицію, присвячену в’язням концтаборів, директор музею Марина Олексіївна Путіліна розповіла присутнім про концентраційні табори як місце мученицької смерті мільйонів людей у газових камерах, крематоріях, лабораторіях для проведення медичних експериментів.

  З метою поширення знань про вітчизняне історичне минуле та виховання почуття гідності й патріотизму в українському суспільстві з учнями 1-3 класів вихователями Гриценко О.В., Бобовською О.М. проведено пізнавально-історичну годину «Українській революції – 100 років». У гості до дітей завітали   банкіри, які й ознайомили присутніх, як протягом віку змінювалась й історія грошових знаків.

   По закінченню заходу банкіри подарували дітям копії старовинних грошових купюр.

 

 

12.04.2017 у  Будинку творчості дітей та юнацтва напередодні Великодня відбулось свято «Благовіст», у якому взяли участь наші вихованці. У ході свята діти дізналися про розмаїття  українських писанок, про техніку розпису крашанок і разом з депутатами міської ради створили свої писанки. Діти з користю провели час, знайшли нових друзів і наприкінці заходу отримали солодкі подарунки від міського голови Брикалова О.Л.

12.04. напередодні Великодня до школи-інтернату завітали  члени церкви «Источник жизни» Русіна Т. С., Павлік С.В., Харітонова В.В., Савкевич Н.Є. із святковою програмою «Свято Пасхи». Гості розповіли дітям про головне весняне свято,  світле, добре, що несе з собою віру, надію і любов, підготовку до нього, традиції українського народу та обрядові страви, пов'язані з Великоднем.

 

 

     За ініціативою Організації Об’єднаних Націй щорічно 11 квітня відзначається Міжнародний день визволення в’язнів фашистських таборів. З  метою  вшанування пам’яті жертв нацизму, в’язнів «таборів смерті»,  та привернення уваги  учнівської молоді до однієї з жахливих сторінок історії Другої світової війни  вихователями Садчиковою В.А. та  Россієвою О.В.  з учнями 7-9 класів були проведені бесіда «Пам’ять жива» та усний журнал «Бухенвальдський набат».

Уклонімося в цей день мужності та світлій пам’яті людей, чиї життя несправедливо обірвалися за колючим дротом концтабору. Наш праведний обов’язок – пам’ятати про борців антифашистського опору!

 

 

 

 

З нагоди 203 річниці з дня народження Т.Г.Шевченка, з метою формування національної самосвідомості та збагачення духовності учнівської молоді на основі осягнення творчого спадку поета,      у рамках проекту “Дозвілля” для учнів 6-9 класів було організовано перегляд відеофільмів “Дитячими шляхами Тараса Шевченка”, “Заповіт”, “Мені тринадцятий минало”, “Обличчя української історії. Тарас Шевченко”, “Великі українці — Тарас Шевченко”.

З нагоди дня народження Великого Кобзаря, у рамках тижня «Шевченківські дні» учні ЗОШ-інтернату провели урочисту лінійку і поклали квіти біля підніжжя пам’ятника Тарасу.

З нагоди відзначення в Україні 500-річчя Реформації з метою виховання у дітей доброзичливого ставлення одне до одного, ввічливого ставлення до батьків та до дорослих, формування уміння дружити, цінувати і берегти дружбу  28.02.-01.03.2017 року члени Церкви християнської віри євангельської “Джерело життя” Єлютіна Л.В., Ващенко В.М. і вчитель недільної школи Русіна Т.С. провели з учнями 1-2 класів ЗОШ-інтернату години спілкування “Що таке любов? Як вона з'явилась”.

З 20 по 23 лютого 2017 року з метою увічнення великої людськості, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави; гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, у ЗОШ-інтернаті  класними керівниками проведені години спілкування «Видатні постаті рідного краю»,  «Я пишаюсь своїм корінням»,  «Я – маленький громадянин держави», «Пам’яті Героїв Небесної Сотні», «Ми – українці єдина сім’я», учні 9 класу переглянули й обговорили фільм «Сильніше, ніж зброя».

ГОЛОДОМОР 1932-1933 р.р. ПАМ’ЯТАЄМО…

 

З метою вшанування пам’яті жертв Голодомору у загальноосвітній школі-інтернаті  проведено ряд заходів, які були спрямовані на донесення до школярів масштабів жорстокості, з якою винищували український народ, виховання особистої стурбованості кожного за події тих років. Це години спілкування «Були колись страшні часи», «Минуле стукає в наші серця» уроки пам’яті «Трагічні події 1932-1933 р.р.», загальношкільна лінійка «Голодомор – біль серця всієї України». Учні вшанували пам’ять безвинно  замучених голодом людей хвилиною мовчання, запаливши свічку пам’яті як символ скорботи померлих і загиблих.

День Гідності та Свободи

     День Гідності та Свободи відзначається 21 листопада – у день початку подій, які стали для України історичними: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

     Метою запровадження пам’ятної дати стало донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

 

     З нагоди цієї дати у ЗОШ-інтернаті були  проведені інформаційні години  у 6 та 7 кл. «Україна − територія Гідності та Свободи»;  години спілкування з переглядом відеофільму «Революція Гідності. Як це відбувалось»  у 8-9 кл.; урок Гідності та Свободи «Україна – єдина країна»  (урок історії у 8 кл.)

«Золоте сяйво Покрови»

У рамках місячника національно-патріотичного виховання 12.10.16р.

 у ЗОШ-інтернаті відбулась літературно-музична композиція «Золоте сяйво Покрови» під час якої учні познайомились з історією виникнення свята Покрови Пресвятої Богородиці, родинні та національні традиції, пов'язані з цим святом.

На заході був присутній панотець Іван, настоятель храму святих Апостолів Петра і Павла, який є військовим капеланом. Він розповів про героїчні вчинки воїнів, які захищають Україну в наш час, про біль і сльози людей, які перебувають в зоні АТО, про жахливі наслідки  війни, які бачив на власні очі. Панотець прочитав молитву за Україну і побажав усім благополуччя, миру й добробуту.

Осінній ярмарок

 

6 жовтня у школі-інтернаті пройшло свято "Осінній ярмарок". Активну участь у підготовці цього заходу взяли батьки, педагоги та учні школи. Під час свята наші вихованці виявили себе як умілі масажисти, перукарі, майстри манікюру та кулінарії. Особливо запам'ятались всім присутнім страви української кухні: пампушки, пироги, калачі. Весело та активно пройшов продаж кондитерських виробів та учнівських поробок за символічні гроші - "інтернашки".
Важко було визначити переможців, проте призові місця отримали:
I місце - 8 клас;
II місце - 7 клас;
III місце - 5 клас.

Мирноградська осінь

                            

Polatus mela com est:



Write a comment

Comments: 4
  • #1

    ПБК Україна (Sunday, 13 March 2016 16:08)

    Дуже хороша школа!

  • #2

    Алексей (Friday, 25 October 2019 03:13)

    Здраствуйте,Я seo специалист с 8+ летним опытом работы в области seo. Замечательное портфолио. +380660012209 Viber,Telegram

  • #3

    создание интернет магазина Краснодар (Monday, 09 December 2019 10:00)

    создание интернет магазина Краснодар - https://seozhdanov.ru/sozdanie-sajtov/internet-magazin/
    Цены► Отзывы► Портфолио ►Опыт работы с 2007 года!
    Заказать +79604727991

  • #4

    ффв (Wednesday, 22 November 2023 11:17)

    фцфацфцафвц